Penzion H&P Petříkov

Petříkov 81, 788 25 Branná, okres Jeseník, Mob.:+420 603 829 463 - Hana Skoupilová, +420 603 180 188 - Petr Skoupil, http://www.hp.penzion.com, e-mail: hap@penzion.com


Petříkov 81, 788 25 Branná
+420 603 829 463

Aktuality
Vítejte na našich nových webových stránkách

 

 

                                                                      

 

Ubytování Jeseníky - H&P penzion Petříkov

Rekreační zařízení Penzion H&P v Petříkově, celoroční ubytování a restaurace v rekreačním zařízení v Petříkově v horské chráněné krajinné oblasti Jeseníky. Dovolená na horách v srdci Jeseníků.

Volné připojení WI-FI v restauraci na pokojích za poplatek. Celková kapacita penzionu je 20 lůžek s možností přistýlky. Pokoje mají sprchu, WC a barevnou TV a satelit. Možnost ubytování se psem. 

Stravování v penzionu : snídaně, plná penze, polopenze. 

Přečtěte si co o nás napsali:

Máte rádi poměrně nedotčenou přírodu horské chráněné krajinné oblasti Jeseníky? V ubytování Jesenikach dáváte přednost klasické české kuchyni a vůbec nejste zastánci rychlého občerstvení ve stylu fast foodu? A konečně – vrátíte rádi dovolenou společně se svými čtyřnohými miláčky? Pak v ubytování jeseniky tu mám tip možná právě pro vás. Nedaleko hranic s Polskem, asi deset kilometrů západně od města Jeseník se nachází malá osada Petříkov – ideální výchozí místo pro turistické výlety v této části Jeseníků i pro výbornou lyžovačku od prosince do dubna – z toho důvodu je Petříkov někdy nazýván „moravským Kitzbuhelem“.A na samém konci malebné vesničky, do níž vede slepá silnice, se nachází rekreační zařízení Penzion HαP manželů Skoupilových.Penzion funguje od roku 1997- manželé Skoupilovi nejsou sice místními starousedlíky, v Petříkově ale pracovali, propadli kouzli malebné vesničky a rodinný penzion si tu postavili. Od té doby zde již zapustili kořeny a svým podnikem doslova žijí. Stále tu něco vylepšují-letos přistavěli venkovní posezení, které plánují ještě rozšířit, do léta navíc přibudou průlezky pro děti a do budoucna mají v plánu vybudovat bazén. Před penzionem je ubytovaným hostům k dispozici parkoviště. Během zimní sezóny je vjezd do Petříkova povolen pouze ubytovaným hostům, ostatním je k dispozici skibus, pendlující mezi velkým parkovištěm a sjezdovkami

Rodinný penzion nabízí celoroční ubytování a stravování. K dispozici zde máte 20 lůžek , v podkroví pak dva apartmány se společným příslušenstvím. Příjemné pokoje jsou standardně vybavené, mají vlastní barevnou televizi a satelit, koupelnu se sprchou a WC. Tři pokoje v prvním patře mají balkon s otevřeným výhledem na protější svah s lyžařským vlekem-pro lyžaře dlužno podotknout, že od penzionu je to k nejbližšímu vleku hrubým dohadem nějakých 50 metrů vzdušnou čarou, což ocení hlavně rodiče s neunavitelnými dětmi. Starší ratolesti, sami znaveni lyžováním, odsud zvládnete kontrolovat i vizuálně.V obci se nachází hned několik lyžařských vleků-tři v bezprostřední blízkosti penzionu. Ubytování hosté si mohou vybrat mezi pouhou snídaní a polopenzí, na požádání personál zajistí i plnou penzi.Ceník ubytování je sezonní a mimosezonní. Zimní sezona s výbornými podmínkami pro lyžování zde trvá až do konce dubna.Kromě sjezdového lyžování oceníte i běžkařské trasy-nejznámější vede právě kolem Penzionu U Skoupilů na 5 kilometrů vzdálený paprsek a dál až na Králický Sněžník. Je ale spousta pádných důvodů navštívit tento líbezný kousek Jeseníků a taktéž Penzion u Skoupilů i v dalších ročních obdobích. Každé z nich má něco do sebe. Mimo zimní sezonu sem návštěvníky láká hlavně turistika a cykloturistika, na přelomu července a srpna přijíždějí sběrači borůvek, kterých je v okolních lesích skutečně mnoho a později samozřejmě houbaři a milovníci podzimní barevné krásy. Individuální turistika po hřebenech hor vás zavede např. na chatu-Šerák, kam vás ale může vyvézt i lanovka. Modrá značka vás dovede až ke státní hranici s Polskem k rozcestí Smrk. V létě, unaveni pěším výšlapem po zalesněném okolí, můžete strávit příjemný večer posezením u venkovního ohniště, spojeným s grilováním.

V restauraci s barem v přízemí si můžete vybrat z převážně tradiční české kuchyně, na kterou se Skoupilovi specializují- svíčková na smetaně, moravský vrabec se zelím a knedlíkem, a podobné tradiční české pokrmy. Nebojte se ale- tady zažijete tolik pohybu, že si s poctivými porcemi vaše tělo jistě poradí. V zimě vás po návratu ze svahu báječně zahřeje některá z tradičních českých polévek. Například dršťková, česnečka či zelná s uzeninou. Chutný oběd můžete zapít hanušovickým,starobrněnským či plzeňským pivem, které vám natočí na baru. Obsluha je tu rychlá, ochotná a milá-vládne tu skutečně rodinná atmosféra. Při příjemném posezení občas poškrábete za ušima nějakého toho pejska, který tu „sedí“ se svým páníčkem a nikdo se tu na něj nekouká nevlídně- na toho pejska myslím.„Sami jsme měli pejska a dovolenou jsme se vždy snažili, s ohledem na něj, vybírat tak, aby mohl jet s námi- nebylo to vždy snadné, ale nechtěli jsme ho nechávat doma a tak jsme prostě hledali“, vypráví majitelka penzionu, paní Skoupilová. Proto jsme se rozhodli, že psí doprovod k nám bude mít vstup povolený, dodává s úsměvem.Penzion U Skoupilů je zkrátka milé a pohodové místo, kam se budete rádi vracet.

 

Kontakt

Penzion H&P

Hana Skoupilová
Petříkov 81, 788 25 Branná
IČ: 681 56 839
DIČ: CZ 6455022189
ŽL č.j. 03/98/309/JS
ŽL vydal MěÚ Jeseník dne 28.7.1998
Tel: +420 603 829 463
E-mail: hap@penzion.com
GPS: 50.203853, 17.043509

Chata Pod Ostružníkem

Petr Skoupil
Petříkov 39,788 25
IČ: 115 73 945
DIČ: CZ6402011022
ŽL č.j.525/98/JSZ
ŽL vydal MěÚ Jeseník 28.7.1998
Tel: +420 603 829 463

 

Provozováno CMS / E-shop (c)2023 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies